Fotelik samochodowy dla psa, wygodny i kolorowy fotelik dla psa do samochodu

Fotelik samochodowy dla psa

Miękkie foteliki dla małych lub średnich psów z wszytym pasem do przypięcia do szelek psa. Mogą być montowanie na przednim fotelu lub na tylnej kanapie. 

Jest teraz 33 produktów.

Pokazywanie 1-33 of 33 produktów

Fotelik dla psa

Dlaczego fotelik samochodowy dla psa to niezbędny dodatek?

Zgodnie z aktualnymi przepisami fotelik samochodowy dla psa nie jest obowiązkowy podczas podróży z czworonogiem. Należy jednak zastanowić się nad jego zakupem – zwłaszcza jeśli zależy nam na bezpieczeństwie nie tylko pupila, ale także innych współpasażerów oraz na bezstresowej podróży naszego czworonoga. Fotelik dla psa do samochodu pozwoli skutecznie asekurować ciało zwierzęcia w trakcie jazdy i chronić je przed ewentualnymi obrażeniami, wynikającymi nie tylko z wypadku, ale np. z gwałtownego hamowania. Jest to też niezwykle ważny element każdego wyjazdu, gdy w samochodzie oprócz psa znajdują się inne osoby. Dlaczego?

Nieprzypięty pies w trakcie niebezpieczeństwa czy w wyniku stresu może przemieścić się lub w popłochu skoczyć, robiąc krzywdę innym członkom rodziny, np. dzieciom. Fotelik dla psa odgrywa także ważną rolę w zachowaniu higieny i czystości auta, ponieważ wydzielony obszar dla pupila pozwala zabezpieczyć tapicerkę przed zadrapaniem i zabrudzeniem, np. sierścią lub błotem. Fotelik samochodowy dla psa BeBobi posiada jeszcze jeden atut – może być wykorzystywany również jako legowisko dla naszego czworonożnego przyjaciela, a dzięki odpowiednim uchwytom łatwo wyniesiesz go z samochodu. Wykonany jest w taki sposób, aby nie tylko czuwać nad zdrowiem i życiem pupila, ale zapewnić mu komfort i dobre samopoczucie podczas wypoczynku.

Bezpieczny fotelik dla psa do samochodu

Aby fotelik do auta dla psa spełniał swoją funkcję, powinien być odpowiednio dobrany, chociażby pod względem rozmiaru. Dodatkowo warto dokładnie przyjrzeć się temu, jak został wyprodukowany – szczególnie ważna jest jakość wykonania kluczowych jego części. Wiemy, że odpowiedzialny opiekun będzie chciał zainwestować w bezpieczny fotelik dla psa do samochodu, dlatego wszystkie nasze foteliki posiadają w zestawie wytrzymały i certyfikowany pas bezpieczeństwa. W rozmiarze M i L jest on regulowany i daje możliwość wpięcia go do wtyczki samochodowej i przypięcia do szelek zwierzęcia. W rozmiarze S pas jest wszyty – solidnie zintegrowany z fotelikiem.

Istotnym elementem, na który zwróciliśmy szczególną uwagę, jest też kwestia mocowania fotelika na siedzeniu. Każdy nasz fotelik dla psa jest łatwy w montażu. Do instalacji wykorzystaliśmy dopasowaną taśmę zakładaną na zagłówek i wokół siedziska, aby zapewnić odpowiednią stabilność i przyleganie podczas podróży. Foteliki samochodowe dla psów BeBobi wykonane są z odpornych i dobrych jakościowo materiałów. Jednym z takich elementów są klamry DURAFLEX®, wykorzystywane m.in. do pasów przy fotelikach czy wózkach dla dzieci, co sprawia, że gwarantują maksymalne poczucie bezpieczeństwa i trwałość.

Fotelik dla psa: odpowiedni rozmiar

Należy pamiętać o tym, by fotelik samochodowy dla psa był dobrze dopasowany do wielkości naszego czworonożnego pupila, a nie do auta – marka samochodu w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. W swoim asortymencie BeBobi posiada trzy rozmiary – S, M, L. Pierwszy przeznaczony jest dla małych psiaków, o wadze max. 5 kg, jak np. yorkshire terrier, chihuahua, pomeranian, pekińczyk, maltańczyk, czy shih tzu. Rozmiar M dostosowany jest do psów, które nie przekraczają 12 kg (np. buldog francuski, westi, sznaucer mini, corgi czy mops) lub dla dwóch małych psów. Rozmiar L przeznaczony jest dla ras średnich lub dużych ale nie do wagi psa max. 25 kg np. buldog angielski, whippet, springer spaniel angielski, lagotto romagnolo.

Warto wiedzieć, że jeśli posiadamy dwa małe psy, to idealny będzie fotelik do samochodu dla psa w rozmiarze M lub L, ponieważ jest on dopasowany dla dwóch pupili i w zestawie można wybrać pas bezpieczeństwa dwójnik (1 wpinka do pasów i rozgałęziacz z dwoma karabinkami). Przed zakupem warto przyjrzeć się swojemu zwierzęciu i prawidłowo określić jego wagę. Na stronie BeBobi dokładnie opisaliśmy każdy wymiar poszczególnego rozmiaru, co pozwoli na precyzyjne dobranie odpowiedniej wielkości fotelika.

Wytrzymały i komfortowy fotelik dla psa

Każdy fotelik dla psa do samochodu firmy BeBobi jest starannie uszyty w polskiej szwalni, z użyciem solidnych materiałów (np. poliestru powlekanego PU). Produkt jest wodoodporny, a wnętrze wyjmowane – wszystko to ułatwia proces czyszczenia zabrudzeń. Miękkie i porządne wypełnienie kulkami silikonowymi i gąbką sprawia, że fotelik samochodowy dla psa jest niezwykle komfortowy w podróży dla naszego zwierzęcego kompana. Wysokie boki dają możliwość swobodnego ułożenia pyszczka na rancie fotelika i stwarzają zwierzęciu poczucie własnej przestrzeni, a co za tym idzie — bezpieczeństwa i bezstresowej podróży.